Навчальна практика

«Корисний відпочинок» - так можна назвати навчальну практику, яка щороку проводиться у Гадяцькій гімназії імені Олени Пчілки. Ми не відступаємо від традицій. Адже у цей час гімназисти удосконалюють практичні знання та вміння з різних предметів. Протягом 10 днів учні стали учасниками екскурсій, переглянули фільми, презентації, створили шкільну газету, буклети, набули практичних вмінь з економіки, української мови, фізики, хімії, математики, брали участь в он – лайн тестуванні, створили віртуальний музей Олени Пчілки та 3Д екскурсію гімназією. Педагогічний колектив закладу вважає, що навчальна практика - це необхідна умова удосконалення знань учнів. І ми використовуємо цей час з користю для гімназистів!Переповнені приємними та незабутніми враженнями, гімназисти з нетерпінням чекають наступного літа, щоб вкотре отримати нові знання та використати їх на практиці в майбутньому.2017-2018 н.р.Наказ "Про затвердження графіку навчальної практики у 2017 – 2018 н.р.

Графік проведення навчальної практики учнів 5-х класів у 2017 – 2018 н.р.

Графік проведення навчальної практики учнів 6-х класів у 2016 – 2017 н.р.

Графік проведення навчальної практики учнів 7-х класів у 2016 – 2017 н.р.

Графік проведення навчальної практики учнів 8-х класів у 2016 – 2017 н.р.

Графік проведення навчальної практики учнів 10-х класів у 2016 – 2017 н.р.

2016-2017 н.р.Сучасне інформаційне суспільство формує нову систему цінностей, в якій володіння знаннями, вміннями і навичками є необхідним, але недостатнім результатом освіти. Від людини вимагаються вміння орієнтуватися в інформаційних потоках, освоювати нові технології, самонавчатися, шукати і використовувати нові знання, володіти такими якостями, як універсальність мислення, динамізм, мобільність. Ідея компетентнісного підходу - одна із відповідей на запитання, який результат освіти необхідний особистості і затребуваний сучасним суспільством. Формування компетентності учня на сьогоднішній день є однією із актуальних проблем освіти, до вирішення якої долучився педагогічний колектив Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки, реалізуючи науково – методичну тему «Створення умов для формування ключових компетентностей гімназистів в умовах інформаційного середовища з метою успішної самореалізації». Однією із форм роботи по формуванню життєвих компетентностей, яка суттєво вирізняє наш навчальний заклад серед інших шкіл міста та району, є організація щорічної навчальної практики. Навчальний рік завершено, пролунав останній дзвінок. І саме в цей період головне завдання, яке ставить перед собою педагогічний колектив Гадяцької гімназії імені Олени, це створення умов, щоб діти провели десять днів з максимальною користю для себе. Безумовно, це додаткове навантаження на вчителя, адміністрацю закладу, але для нас протягом більше 10 років головне завдання - розвиток особистості учня. У 2016 – 2017 н.р. на навчальній практиці у Гадяцькій гімназії імені Олени Пчілки проведено 56 практичних занять та 13 екскурсій, учні переглянули та обговорили 15 художніх фільмів, 10 – наукових, проходили тестування онлайн, здійснювали віртуальні подорожі та спілкування по Skape.

      

Гадяцька гімназія імені Олени Пчілки надає можливість дітям поглиблено вивчати економічні дисципліни, оскільки із 10 класу учні навчаються у класах профільного спрямування. На практиці гімназисти разом із учителем Гарнагою С.І. прослухали бесіду та переглянули відеофільм «Еволюція грошей»(5 клас), мали змогу задати запитання працівникові ПриватБанку Стешенку О., працювали на уроці – практикумі «Сімейний бюджет та мої бажання»(5 клас), ознайомились із газетою як засобом інформації та економічними професіями, реалізуючи проект створення власної газети(6 клас), зустрілись із ПП Мотричем В.Д.(10 клас), узяли участь в економічній грі «Менеджер»(10 клас). Учитель української мови Аврамко Л.П., історії Нагорна Т.В., географії Васюта Л.І. готували учнів 10-х класів до здачі ЗНО шляхом проведення консультацій за завданнями 2016 та 2017 років та онлайн тестування, формуючи предметні компетентності. Гімназисти 5, 6 та 7-х класів(учителі Галушка Л.П., Гуль Л.М.), працюючи в групах, розв’язували компетентністні задачі, зокрема "Скільки шпалер потрібно, щоб здійснити ремонт у класній кімнаті" та "Обрахунок кількості лінелеуму для ремонту підлоги у класі". Разом із учителем фізики Кириченком І.О. вчились обраховувати вартість використаної електроенергії та заповнювати квитанцію гімназисти 8 класу. Проект «Віночок миру і добра» реалізовувала учитель трудового навчання Степанович Я.А. та учні 6-Б класу у міському парку. Об’єднавшись у групи, діти підготували повідомлення про види, призначення вінків, їх символіку, технологію плетіння, використовуючи Wi-Fi. Для виготовлення об’єктів проектування були зібрані природні матеріали. Із діяльністю українські кіностудії ім.Довженка та Одеської ознайомила учнів 6-х класів учитель зарубіжної літератури Бутко В.В. «Сторінками сучасних українськиї творів для дітей» - так називався захід для учнів 6-х класів (уч. Вінцковська В.П.) із використаням ІКТ. Хороше кіно заворожує, дивує, змушує замислитися… Саме тому на навчальній практиці гімназисти познайомились із режисерами, акторами, переглянули та обговорили такі художні фільми: «Аліса в країні чудес», «Робінзон Крузо», «Іван Сила», «Портрет Доріана Грея», «Вогнем та мечем», «Останній бункер», «Дон Кіхот», «Дорою ціною», «Наталка Полтавка».

      

Навчатись, подорожуючи на природі, цікаво. Проводити практичну роботу безпосередньо серед буяння квітів і трав корисно, бо є нагода поглибити знання з різноманітності рослинних угрупувань, систематики рослин і тварин, розуміння екологічних ніш, відзняти цікаві фото та розпочати роботу по прокладанню екологічних стежок. Саме таку роботу провели учні 6-х класів під час екскурсій «Вивчення біорізноманіття лугу» (вч. Рвач О.І.) та «Ознайомлення із природним комплексом Гадяччини» (вч. Васюта Л.І.). Учні 7-х класів Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки разом із класними керівниками Литвиненком О.С. та Бердник Т.М. відвідали урочище Зелений Гай, де ще раз пролунали ліричні вірші знаменитої землячки Лесі Українки. У рамках навчальної практики учні 8-х та 10-го класу разом із вчителями Євком В.М., Суботою Б.О., Гарнагою С.І., Нагорною Т.В. та Білоус Т.М здійснили екскурсійну подорож у Красний Кут на місце підписання Гадяцького договору та пригадали історію підписання договору та історичні постаті, які пов'язані з подіями 16 вересня 1658 року. Учитель хімії Євко В.М. провів екскурсії на цегельний завод та Гадяцьку дільницю навантажувально -розвантажувальних робіт. Гімназисти оглянули місце зберігання будівельних матеріалів, подивились, як відбувається навантаження за допомогою грейфера, ознайомились із структурою гранітного щебня. Дясятикласники стали учасниками заняття з елементами тренінгу «Крок до професії через здоров’я», ознайомились із найпопулярнішими професіями, відвідавши Гадяцький районний центр зайнятості (Литвиненко О.С.). Гімназисти переглянули такі науково – популярні та документальні фільми: «Рота серця»(біологія), «Євробачення в Україні», «Мій Гадяч», «Остроградський – видатний математик Полтавщини», «Рослинний та тваринний світ пустелі», «Юрій Кондратюк – видатний теоретик світової космонавтики Полтавщини», «Українці Всесвіту», «Історія одягу українців». Крім того, реалізовано проект «Вода – основа життя» ( Євко В.М.), учні розв’язували компетентнісні задачі з біології (Рвач О.І), ознайомились з історією Євробачення та прослухали пісні учасників із України (Шаманська О.М.), виконували роботу над помилками, допущеними у контрольних роботах(Вінцковська В.П., Бердник Т.М.), працювали на сайті «Полтава туристична»(Васюта Л.І.), грали в гру «Поле чудес»(Білоус Т.М.), займались версткою багатосторінкового документу та створювали буклети (Костенко Л.О. та Субота Б.О.), брали участь у КВК «Давній Рим»(Нагорна Т.В.), відвідали адміністративні споруди міста Гадяча, завітали у Гадяцьку міську раду(Гарнага С.І. та Білоус Т.М.).Таким чином, на навчальній практиці у Гадяцькій гімназії імені Олени Пчілки учні опановують ключові компетентності, що передбачають їхній особистісний, соціальний та інтелектуальний розвиток.

      

Валентина Бутко, заступник директора Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки з НМРГрафік проведення навчальної практики учнів 5-х класів у 2016 – 2017 н.р.

Графік проведення навчальної практики учнів 6-х класів у 2016 – 2017 н.р.

Графік проведення навчальної практики учнів 7-х класів у 2016 – 2017 н.р.

Графік проведення навчальної практики учнів 8-х класів у 2016 – 2017 н.р.

Графік проведення навчальної практики учнів 10-х класів у 2016 – 2017 н.р.

2015-2016 н.р.Графік проведення навчальної практики учнів 5-х класів у 2015 – 2016 н.р.

Графік проведення навчальної практики учнів 6-х класів у 2015 – 2016 н.р.

Графік проведення навчальної практики учнів 7-х класів у 2015 – 2016 н.р.

Графік проведення навчальної практики учнів 8-х класів у 2015 – 2016 н.р.

Графік проведення навчальної практики учнів 10-х класів у 2015 – 2016 н.р.

2014-2015 н.р.Наказ "Про затвердження графіка навчальної практики у 2014 – 2015 н.р.

Методичні рекомендації щодо організації навчальної практики у 2014 – 2015 н.р. у Гадяцькій гімназії імені Олени Пчілки

Графік проведення навчальної практики учнів 5-х класів у 2014 – 2015 н.р.

Графік проведення навчальної практики учнів 6-х класів у 2014 – 2015 н.р.

Графік проведення навчальної практики учнів 7-х класів у 2014 – 2015 н.р.

Графік проведення навчальної практики учнів 8-х класів у 2014 – 2015 н.р.

Графік проведення навчальної практики учнів 10-х класів у 2014 – 2015 н.р.

Кількість годин навчальної практики по предметам у 2014 – 2015 н.р

Навчальна практика – це активне пізнання світу